Νικη για τον Πρωτεα Ηγουμενιτσας στην Πρεβεζα-Ηττα για Παραμυθια στο Καναλακι

Εύκολη επικράτηση για τον Πρωτέα Ηγουμενίτσας στην Πρέβεζα απέναντι στον ΚΑΟΠ με 44-69. Η ομάδα του Γιώργου Βαζούκη απο την αρχή του αγώνα επέββαλε τον ρυθμό της και ουσιαστικά απο το πρώτο δεκάλεπτο είχε βάλει τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση όταν προηγήθηκε με 10-30 με τους Μπιλιούρη και Βενέτη να κάνουν ότι θέλουν την άμυνα των γηπεδούχων. Το 21-46 του ημιχρόνου απλά πιστοποίησε ποιος θα ήταν ο νικητής. Πολλές αλλαγές στο δεύτερο μέρος με χρόνο συμμετοχής να δίδεται σε όλους τους παίκτες και με τον Πρωτέα να εμφανίζει και νεαρά παιδιά όπως ο 14χρονος Μιτσιώνης. Τελικό σκορ 44-69 με τον Μπιλιούρη να έχει 25 πόντους και τον Βενέτη 18. Απο τον ΚΑΟΠ ο Κάρτσακλας σημείωσε 18 και ο Παπαμιχαήλ 16.

Δεκάλεπτα: Α:10-30 Β:11-16 Γ:11-15 Δ:12-08

ΚΑΟ.ΠΡΕΒΕΖΑΣ: ΖΩΗΣ ,ΣΙΑΡΚΟΣ ,ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ 2,ΚΙΤΣΙΟΣ 4,ΤΕΦΑΣ ΑΡΧ 2, ΚΑΝΙΩΡΗΣ 2,ΓΚΟΠΗΣ,ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ 16,ΔΗΜΟΛΙΤΣΑΣ, ΚΑΡΤΣΑΚΛΑΣ  18

ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ(ΒΑΖΟΥΚΗΣ): ΓΑΛΑΝΗΣ 4, ΛΑΓΚΑΡΗΣ ,ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 4,ΚΑΤΣΗΣ 4,ΚΑΚΟΜΑΝΩΛΗΣ, ΜΠΕΖΑΣ 6,ΣΩΤΗΡΙΟΥ ,ΒΕΝΕΤΗΣ 18,ΜΠΙΛΙΟΥΡΗΣ 25, ΜΙΤΣΙΩΝΗΣ ,ΔΡΙΚΟΣ 4,ΤΣΟΥΠΗΣ 4

Ήττα για την Παραμυθιά μέσα στο Καναλάκι από τη  τοπική ομάδα.