Χρυσο μεταλλιο στο Πανελληνιο Πρωταθλημα ο αθλητης του Πρωτεα Ηλ. Καταβατης

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη το σαββατο στα Τρίκαλα ο αθλητής Ηλίας Καταβάτης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην σφαιροβολία με βολή 17.64 που αποτελεί και νέο ατομικό ρεκόρ.

Επίσης η Ναταλία Μπέση κατέκτησε την έκτη θέση στο μήκος με άλμα 5.58 συνεχίζοντας τις πολύ καλές επιδόσεις και επίσης ο Λάζαρος Θεοδωρίδης προκρίθηκε στον τελικό των 400 μέτρων όπου συμμετείχε .

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους για τις επιτυχίες .

Για την πρώτη θέση που κατέκτησε ο Ηλίας Καταβάτης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων στα Τρίκαλα θέλουμε να συγχαρούμε και να ευχαριστήσουμε τον προπονητή κ.Μάρκο Αποστόλη του Αίολου Πατρών με τον οποίο προπονείται την φετινή αγωνιστική χρονιά στην Πάτρα όπου σπουδάζει ο αθλητής μας.
Η αφιλοκερδής βοήθεια και προπόνηση που του παρείχε όλη την χρονιά συνέβαλαν στην πολύ μεγάλη επιτυχία την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου σε συνδυασμό με τα εφόδια που του είχε και συνεχίζει να του προσφέρει ο προπονητής του Πρωτέα κ.Θωμάζος Δημήτρης.